|
|
Pogosta vprašanja

-
 Kako simuliramo analogni izhod, brez vhodnega signala na merilnem pretvorniku?
- Analogni izhod merilnih pretvornikov lahko simuliramo s pomočjo nastavitvene programske opreme MISET. Postopek je naslednji:
Najprej shranite vse nastavitve na merilnem pretvorniku!!!
Nato poglejte "MISET Help" za navodila.

1. Naložite in shranite originalno konfiguracijo pretvornika (uporabite serijsko številko kot ime datoteke za originalno konfiguracijo).


2. Izberite analogni izhod, ki ga želite simulirati (kot primer za izhod 3, glejte sliko spodaj).

3. Analogni izhod je nastavljen na 45-55 Hz, 0-10 mA. Spremenite 0,00 mA na 10 mA in nato pritisnite "Enter" na tipkovnici.


4. Spremembe naložite na pretvornik.

5. Ko je simulacija končana, ponovno nastavite originalno konfiguracijo instrumenta iz nastavitvene datoteke "modusbus" (naložite originalno "modbus"- nastavitveno datoteko, ki ste jo pred tem shranili na računalnik, ter jo naložite in shranite v pretvornik).



Če potrebujete še kakršnekoli dodatne informacije, nas pokličite ali pošljite elektronsko pošto.
-
 Programska oprema ne prepozna merilnega pretvornika.
- 1. Po instalaciji in zagonu programske opreme MISET bi se na zaslonu računalnika moralo prikazati naslednje pogovorno okno.

Prosimo, da pred zagonom komunikacije med računalnikom in pretvornikom preverite naslednje:
- ali je pretvornik MI400 povezan s pomožnim napajanjem,
- ali je pretvornik MI400 povezan s serijskim vhodom COM1.
Za zagon komunikacije izberite "Port" in "Start/Stop the Communication". Pogovorno okno bi se moralo spremeniti v naslednje.

Za podrobne informacije si oglejte MISET "na kratko":
- odstavek BASICS na strani 9,
- opis prvega pogovornega okna zgoraj je na strani 6,
- napake pri nastavitvah komunikacije in priključitev naprave so opisani
na straneh 7 in 8,
- nastavitve vhodov pretvornika MI400 so opisane na strani 10.
Opomba: MISET "na kratko" je v razdelku Programska oprema pod naslovom Programska oprema za merilne pretvornike\MISET. Če želite priti do MISET "na kratko," se morate registrirati ali prijaviti, če ste že registrirani!
-
 Na zalogi imam instrument BQ0207 (200V), vendar nujno potrebujem 500-voltnega.
-
Za spremembo s 200 V na 500 V moramo dodati upor približno 300 k (skupaj bo upornost 500 k). Da boste dobili točno vrednost dodanega upora, dodajte spremenljiv upor in ga nastavite na 300 k, nato pa priključite instrument na 500 V. Potem nastavite spremenljivi upor tako, da Vam bo instrument kazal poln merilni doseg instrumenta. Tako boste dobili točno vrednost upora, ki ga morate dodati.
-
 Rad bi uporabil cos φmerilnik (5 A) za projekt s CT-jem (1A). Ali je to mogoče?
- Brez težav lahko uporabljate 5 A-instrument za merjenja v območju enega ampera, samo zavedati se je treba, da bo instrument deloval v merilnem območju 5 A-instrumenta. Merjenje je pogojeno z minimalno močjo, ki se dovede na instrument, toda od 0,5 A dalje bo v specificiranem obsegu.
-
 Instrument MI 7140 je vgrajen v sistem Scada in ne more brati podatkov z naslova Modbus: 31700~31775. Ostale podatke lahko bere.
- Težava je v različici programske opreme instrumenta. Nekateri podatkovni tipi so bili kasneje dodani v modbus tabelo med nadgradnjo programske opreme. Najnovejšo modbus tabelo lahko najdete na spletnem naslovu(https://iskra-mis.si). Izberite izdelki, nato kliknite na Električni merilni instrumenti, izberite instrument in v prospektih poiščite ustrezno modbus tabelo.
Če želite rešiti problem, morate nadgraditi programsko opremo instrumenta. Za navodila kliknite na vprašanje: "Kako nadgraditi programsko opremo Merilnih centrov s komunikacijo?" v Pogostih vprašanjih.
-
 Kako nadgraditi programsko opremo merilnih centrov s komunikacijo?
- Za nadgradnjo programske opreme instrumentov priključite instrument na napajanje in priključite komunikacijo. Če ima instrument komunikacijo RS232, jo priključite neposredno na vhod računalnika COM PORT, sicer pa uporabite komunikacijski adapter RS232/RS485. Ta program za nadgradnjo je zelo specifičen in če katerakoli druga programska oprema komunicira s komunikacijskim vmesnikom računalnika, se lahko pojavijo težave. Do le-teh pride tudi, če ne uporabljate komunikacijskega vmesnika RS232/RS485 (MI485) Iskre MIS, ampak kakšnega drugega. Če želite nadgradnjo, se obrnite na vodjo slovenskega tržnega področja ali prodajnega inženirja za Slovenijo. Ko dobite datoteko, jo shranite na svoj računalnik. Nato na instrumentu nastavite naslednje komunikacijske nastavitve: hitrost 9600, naslov 33, okvir 8, n,1 in zaženite »exe«-datoteko. Izberite pravilni COM PORT, kliknite na test, da preverite, če instrument komunicira z računalnikom. Nato kliknite na start, da zaženete nadgradnjo. Med procesom nadgradnje ne sme priti do izpada napajanja. Ves postopek lahko traja minuto ali dve. Če nadgradnja ne uspe prvič, poizkusite še nekajkrat. Po nadgradnji bi se moral instrument avtomatično resetirati.
-
 Kako bi brez komunikacije nadgradili programsko opremo instrumentov?
- Za nadgradnjo instrumentov brez komunikacije (merilni pretvorniki, merilni centri, merilniki energije, sinhronoskopi itd.) potrebujemo posebno programsko opremo s komunikacijskim vmesnikom. Programski paket, ki ga potrebujemo, se imenuje MiPack.

|
|
|
Promotion |
 |
|
|
|
|
|
|